POHOD in ORIENTACIJSKI POHOD “V OBJEMU KUREŠČKA”

V SOBOTO 4. 10. 2014

START: OB 8.00 URI, ZAPOTOK (DOM BORCEV IN MLADINE)
Pridružite se lahko tudi v Škriljah (10.00 pri Gasilskem domu) ali
na Golem (10.30 pri Jagru)

NOVOST:
ZA ZAHTEVNEJŠE POHODNIKE ali ZA SKUPINE IN DRUŽINE

ORIENTACIJSKI POHOD »V OBJEMU KUREŠČKA«

Pot je prevozna tudi s kolesom!
START (za orientacijski pohod) je kadarkoli med 8. in 10. uro, v Zapotoku pri Domu borcev in mladine.
Na startu dobite dodatna navodila in topografsko karto z označenimi točkami, ki jih morate poiskati. S seboj imejte kompas.

STARTNINA: 8 EUR / 6 EUR (s člansko izkaznico TD KUREŠČEK), otroci do 12. leta brezplačno.

Prispevek za startnino je namenjen za toplo malico, plastenko vode za pohod ter spominček.

Na startu in na cilju bo možnost vpisa v društvo oz. podaljšanja članstva. Članarina za 1 leto je 10 EUR ali 15 EUR (z ugodnostmi turističnih ponudnikov TZS).

Navodila in karte za orientacijski pohod dobite na startu.

POHOD JE PRIMEREN TUDI ZA OTROKE.

TOČKA PRIHOD NA TOČKO START DOLŽINA POSTANKA
ZAPOTOK 8.00
ŠKRILJE (GASILSKI DOM) 10.00 10.15 15 min
GOLO (JAGER) 10.30 11.00 30 min
KRIŽIŠČE POD KUREŠČKOM(STARA CESTA GOLO-KUREŠČEK) 11.40 12.00 20 min
DOM NA KUREŠČKU 12.20 12.30 10 min
ZAPOTOK 13.00

INFO IN PRIJAVE: tdkurescek@gmail.com,
040/808-078 (Jure Golob)

OPIS POTI

Na pot bomo krenili iz vasi Zapotok in se po dobrem kilometru povzpeli za 50 m višinske razlike. Na križišču z glavno cesto med Golim in Robom bomo prečkali cesto do Vodičnic in se ob vznožju Mokrca, po senožetih lahkotno sprehodili za 50 m višinske razlike v naslednijh 2,5 km. Prispeli bomo do križišca gozdne ceste med vrhom Mokrca in dolino. Tu se bomo rahlo spustili do prvega odcepa in in nato sledi 200 m rahlega vzpona, za tem se bo pot zravnala in od tu naprej bomo šli samo še navzol do Škrilja. V Škrilju se bomo začeli vzpenjat do Golega in sicer za 100 m v 1 km. Tudi od Golega naprej se bomo rahlo vzpenjali vse do pod Kureščkom (50 m v 3 km) . S Kureščka pa malo za parkiriščem v dolino do Zapotoka.

Izhodišče:

Cilj

Čas hoje

3,5 UR

Razdalja

17 km

Zahtevnost

lahka označena pot

Višinska razlika

266 m

Udeležba pohoda in orientacijskega pohoda je na lastno odgovornost.

ORIS POTI

SKUPAJ

19,2

Pešpot_Zapotok-Škrilje-Golo- Kurešček-Zapotok_višinska-razlika

Nekaj osnovnih informacij o vaseh, ki jih bomo srečali na poti (ali jih bomo videli nekje z vrha):

DEMOGRAFSKA NASELITEV

ŠT.PREBIVALCEV

GOLO

ŠKRILJE

VISOKO

PODGOZD

DOBRAVICA

SARSKO

ROGATEC

SELNIK

NEKAJ NASVETOV ZA NA POT

S seboj vzemite tudi vrečko za smeti, saj v naravi ne smete puščati sledi za seboj. Poskrbeti morate za čisto okolje in tudi za druge obiskovalce za vami. Vse stvari, ki jih vzamete s seboj, morajo tudi z vami priti nazaj v smetnjak.

Cilj in traso pohoda določi vodja pohoda in so jo pohodniki dolžni upoštevati. Hitrost pohoda se prilagodi najpočasnejšim v skupini, zato so organizirani občasni postanki, da se skupina zbere. Vsako oddaljevanje posameznika iz skupine je treba javiti vodji pohoda.

Pohodništvo in vse aktivnosti v hribihje lahko zelo prijetno, če upoštevamo osnovna pravila in zakonitosti, ki veljajo za hojo po hribovitem svetu. V prvi vrsti je potrebno izpostaviti opremo. Najpomembnejši del so primerni čevlji, ki morajo biti čim bolj udobni. Zato vas ob nakupu planinskih čevljev opozarjamo, da jih pred odhodom v hribe raznosite na manj zahtevnih terenih. Pri tem bi vas radi opozorili še na nogavice, priporočamo, da oblečete dva para, predvsem zaradi žuljev. Poleg čevljev so za pohodnika zelo pomembna tudi oblačila. Najpomembneje je, da se v njih dobro počutimo, da imamo oblečena tanjša oblačila v več plasteh, kajti le tako lahko enostavno uravnavamo telesno temperaturo. K nepogrešljivi opremi pohodnika spada tudi nahrbtnik. Biti mora čim bolj udoben, na pohod pa s seboj vzamemo le najnujnejše stvari. Med te štejemo:

• Rezervna oblačila, katera na poti zamenjamo s preznojenimi (majica na kratek in dolg rokav, nogavice, pokrivalo za glavo, robec in še bi lahko naštevali).
• Osnovno prvo pomoč med katero štejemo obliže, morebitna osebna zdravila, prvi povoj, razkužilo za rane, škarje, pinceta, žepni nož.
• Ne pozabite, da je sonce v hribih veliko močnejše kot v dolini, zato zaščitite svojo kožo, predvsem obraz, z zaščitnimi kremami in sončnimi očali.

Za hojo po hribih je značilno, da se zelo potimo, zato moramo piti izotonične napitke (izostar, gatorade, enervite, sola-izošport), v najslabšem primeru pa vodo malo solimo in sladkamo.

VABLJENI, SPET BO LEPO!