FESTIVAL KUREŠČEK 2018

festival TDK 2018 FESTIVAL KUREŠČEK
Turistično društvo Kurešček vabi na 5. Festival Kurešček, celodnevno glasbeno in kulinarično prireditev, ki bo v soboto 2. junija v RTC Zapotok.
Na celodnevni prireditvi bo potekalo še 9. tekmovanje v kuhanju hribovskega golaža, otroška delavnica »pokaži kaj znaš«, sejem domačih izdelkov, nastopi pevskih in folklornih skupin. Poskrbljeno bo za celodnevno ponudbo jedi z žara, ponudbo predsedniškega golaža, za posladek si boste zvečer privoščili odojka z ražnja. Za plesno glasbeno vzdušje bo poskrbljeno z živo glasbo, predvidoma do polnočnih ur.
Vse, ki bi se radi preizkusili v kuhanju golaža vabimo, da se s svojo ekipo prijavite na tekmovanje. K sodelovanju vabimo vsa lokalna društva in širše, ekipe, predstavnike organizacij…Organizator TD Kurešček poskrbimo za meso, čebulo, drva, klopi in prostor za kuhanje. Vi poskrbite za dekoracijo prostora, kotliček, ostale pripomočke in dodatke za dober golaž, odlično ekipo in dobro voljo. Vaš trud bo ocenila strokovna in objektivna komisija, med katerimi ni članov TD Kurešček. Prav tako organizator TD Kurešček ne tekmuje s svojo ekipo. Prve tri ekipe bodo nagrajene z pokali in lepimi in vrednimi nagradami. Vse ekipe bodo prejele spominček in pisno zahvalo za udeležbo.
Prijave zbiramo na e naslovu tdkurescek@gmail.com ali na telefonskimi številkami:
070 805 163 ali 041 329 847

Turistično društvo Kurešček

Obisk Trubarjeve domačije in muzeja na Rašici

pohodKulturno zgodovinska prireditev
Obisk Trubarjeve domačije in muzeja na Rašici
Zbor na RTC Zapotok od 8.00 h
Štart ob 8,30 h

Tradicionalna rekreativna prireditev , letos že 19. po vrsti, je pomemben rekreacijski dogodek, ima pa tudi kulturni in zgodovinski pomen. Pohod tradicionalno organizira Turistični društvo Kurešček vsako leto, (datum spremenjen z 27. aprila, zaradi vsakoletne prireditve Društva odmev Mokrca na isti dan) predvidoma prvo soboto junija, kar bo letos 9. junija. Zbor je od 8. ure naprej. Po opravljeni prijavi, kavici ali *čajčku*, prostovoljnem prispevku za malico, stroške prevoza in strokovnega vodenja v muzeju in Trubarjevi domačiji, se ob 8,30h z avtobusom odpeljemo na Rašico.
Ob prihodu na Trubarjevo domačijo v kateri naj bi bil rojen Primož Trubar (Rašica, 9.6.1508-Derendigen- Nemčija, 28.6.1586), začetnik slovenske književnosti in protestantski pridigar, ki je našo materinščino z Abecednikom in katekizmom spremenil v knjižni jezik, sledi krajši počitek. Po počitku-kavici, sledi kulturna *urica*, uro kulturnega programa katerega vodi strokovni sodelavec javnega zavoda Trubarjeva domačija i ogled gospodarskega poslopja in žage.
Po ogledu Trubarjeve domačije, sledi povratek RTC Zapotok, kjer nas čaka topla malica. Povratek je možen po želji slehernega udeleženca: z avtobusom, ki bo na voljo ali peš pohodom, kjer vam bo na voljo pohodniški vodnik.
Ugibanje pohodnikov, ali vreme bo ali ne bo? V vsakem primeru vreme je. Pohod bo v vsakem vremenu. Informacije so na voljo na spletni strani http//www.td-kurescek.si ali http//ww.facebook.com/turističnodruštvo.kurescek ali tel. 041 329 847 !

TD Kurešček – sekcija za pohodništvo

Slavnostna seja Upravnega odbora TDK in predstavitev Zbornika – V objemu Kureščka

dron KureščekTD Kurešček je v letu 2017 obeležilo 20. letnico od ustanovitve.
Sklenili smo da ob tej okrogli obletnici pripravimo in izdamo Zbornik,
ki smo ga poimenovali V objemu Kureščka. K sodelovanju smo povabili vse dosedanje
predsednike društva, predstavnike vseh društev v naši občini, predstavnike naše občine, vodje interesnih dejavnosti in vse druge, ki bi lahko prispevali svoj delež turistični, kulturni in zgodovinski prepoznavnosti naše občine. Večina povabljenih se je odzvala. Prispevali so več kot 25. tekstualnih in slikovnih prispevkov, tako da bo Zbornik zelo kvalitetno predstavil delovanje društev v naši občini in možnosti razvoja turistične dejavnosti in možnosti ponudbe turističnih uslug.
Naš plan, da bi Zbornik izdali v letu 2017 ni bil uresničljiv, iz več razlogov. Največja težava je bila pridobivanje finančnih sredstev. Ta problem smo rešili šele v prvem četrtletju letošnjega leta zahvaljujoč predvsem sponzorjem, občini, oddaji prostora za promocijo in lastnem budžetu.
V dnevih, ko to berete v Mostiščarju, Zbornik bo že izšel iz tiska.
Slavnostno sejo in predstavitev Zbornika bomo imeli 26. maja z pričetkom ob 16,00 uri v prostorih gasilskega doma Golo.
Prisrčno vabimo vse avtorje prispevkov, predstavnike Občine, predstavnike društev naše občine, sponzorje in vse, ki so karkoli doprinesli k izdaji Zbornika, da se udeležite Slavnostne seje in predstavitve – promocije Zbornika. Zbornik bo predstavila urednica Zbornika, ki se je zelo trudila in zelo kvalitetno opravila nalogo urednice Zbornika.
TD Kurešček
Predsednik Maksimović Momir